Minőségügyi mérnök

Főbb feladatok

  • A szerelési minőségirányítási folyamatok kialakítása és ellenőrzése, a szerelt termékek folyamatos minőségjavítása.
  • A vevői reklamációk kezelése, és a feltárt gyökérokok felhasználásával javító intézkedések megvalósítása.
  • Termékfejlesztési projektekben való aktív részvétel a társosztályokkal közösen.
  • A termelési szervezet célok, KPI-ok elérésére való törekvés. Eltérés esetén a területére vonatkozó korrekciós intézkedésekben, javaslatok kidolgozásában való részvétel.
  • A terület folyamatainak folyamatos javítása, a minőségi, a gazdaságossági, a hatékonysági mutatók és a munkavédelmi és biztonságtechnikai szempontok figyelembe vételével.
  • Rendszer, folyamat és termékauditokra való felkészülés, aktív részvétel az auditokon, az esetleges javító intézkedések meghatározásában és azok megvalósításában.
  • A folyamatmérnökséggel együtt részvétel a P-FMEA tevékenységekben, tevékenységek koordinációja és akciók nyomon követése.
  • Belső és külső szállítókkal való együttműködés, különös tekintettel a cél kiírásban megfogalmazott minőségi elvárások (CoPQ, FTF) teljesülése érdekében.
  • A vevői reklamációk gyökérokainak feltárása, javító intézkedések meghatározása, megvalósítása.
  • Minőségügyi statisztikák, riportok készítése, rendszeres karbantartása, elemzése.
  • Minőségügyi oktatások megtartása, dolgozók képzése, betanítása.

Munkakör betöltésének feltételei

  • Felsőfokú főiskolai vagy egyetemi végzettség, elsősorban műszaki területen.
  • Min 3 év tapasztalat minőségügyi területen.
  • Angol nyelvtudás – minimum társalgási szint
  • Jó kommunikációs készség
  • Analitikus gondolkodás, Célorientáltság, Folyamatszemlélet, Kezdeményezés, Önállóság, Precizitás, Strukturált gondolkodás, Ügyfélközpontúság
  • Önálló, eredményorientált munkavégzés

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • Német nyelvtudás
  • Azonos pozícióban eltöltött több éves tapasztalat
  • Járműipari tapasztalat
  • SAP ismeret
  • Gyakorlati tapasztalat minőségügyi technikák alkalmazásában (MSA, SPC, 5Why, Ishikawa)

Állás adatai

Állás azonosító: 468
Pozíció pontos megnevezés: Minőségügyi mérnök
Munkavégzés helye: 1238 Budapest, Helsinki út 105.
Munkaszerződés típusa: Határozatlan idejű
Heti munkaidő: 40 óra
Ossza meg vagy mentse el a kedvencei közé ezt az állásleírást: Operatív beszerző